Sorin Găgeanu, românul care a terminat cursa ciclistică de anduranță Paris – Brest – Paris, în studioul Sport Total FM

Sorin Găgeanu, românul care a terminat cursa ciclistică de anduranță Paris – Brest – Paris, a fost invitatul moderatorului Narcis Drejan în cadrul emisiunii „Fluier Final” din 20 septembrie 2019.

Paris-Brest-Paris sau PBP este cea mai cunoscută competiție din ciclismul de anduranță mondial. Este aproape la fel de veche precum bicicleta, cursa fiind denumită și „Olimpiada ciclismului de anduranță”. Prima ediție a avut loc în anul 1891, aproximativ pe același traseu pe care, la fiecare patru ani, se desfășoară și în prezent: 1260 de km de la Paris la Brest și retur. Nu este vorba despre un concurs în care să contreze clasamentul, concurenții fiind nevoiți să terminare cursa în 90 de ore.

Implantologul Sorin Găgeanu, de la Artistic Dent, a fost unul dintre 6000 de participanți la acest eveniment sportiv, povestind întreaga sa aventură în studioul Sport Total FM.

Previous post Decizie federală împotriva distribuitorilor de medicamente, suplimente alimentare și dispozitive, Basic Reser și Biogenyx, pentru încălcări ale prevederilor privind normele de calitate pentru medicamente și suplimente alimentare
Next post Premieră în România: S-a lansat primul serviciu de consiliere psihologică online pentru persoanele cu probleme legate de jocurile de noroc